Sıkça Sorulan Sorular


2021-2022 Eğitim Öğretim yılında Sosyoloji Bölümü açılmıştır. Psikoloji Bölümü belirtilen eğitim öğretim yılında açılmamıştır. 

Almanca eğitim veren liseler için ayrılan kontenjanla Türk Alman Üniversitesi’ne yerleşebilmek için, mezun olunan lisenin ikinci dilinin Almanca olması yeterli değildir. İlk eğitim dilinin Almanca olması gerekmektedir.

  • 15F Kadıköy/Beykoz hattını kullanarak, "Türk-Alman Üni." durağında inebilirsiniz. Hattın tüm seferleri üniversitemizden geçmektedir.
  • 136 Alibahadır/Kavacık hattının tüm seferleri üniversitemizden geçmektedir.
  • 136B Kavacık/Türk-Alman Üniversitesi hattının tüm seferleri üniversitemizden geçmektedir. 
  • 136Z Alibahadır/Zerzavat-Kavacık hattının tüm seferleri üniversitemizden geçmektedir.
  • 15BK Dereseki/Kadıköy hattının Dereseki kalkışlı 14.10; 14.30; 15.55; 16:30; 16.40 ve 17.05 seferleri üniversitemizden geçerek Yeni Riva Yolu üzerinden Kavacık'a ulaşmaktadır.
  • 135 Kavacık/Poyrazköy veya 15D A.Feneri/Kavacık hatlarından herhangi birini kullanıp "Kaymakdonduran Sapağı" durağında inerek kampüsümüze ulaşabilirsiniz.
  • 11H Ümraniye/Ortaçeşme, 15 Üsküdar/Beykoz,  121A Mecidiyeköy/Beykoz hatlarından herhangi birini kullanıp son durakta inerek kampüsümüze ulaşabilirsiniz.
  • Alternatif olarak Beykoz merkezden ticari taksi ile kampüsümüze ulaşım mümkündür. (Beykoz merkezi ile kampüsümüz arasındaki mesafe yaklaşık 2 km'dir.)

 

Bunun dışında, “Türk-Alman Üniversitesi - Akbaba Köyü Yolu - Riva Beykoz Yolu - Halit Ulukurt Tüneli - Riva Kavacık Yolu –Kavacık” güzergâhını izleyen Ring servisiyle gün içerisinde yarım saat aralıklarla Kavacık’tan Üniversitemize ve Üniversitemizden Kavacık’a ulaşım sağlanmakta ve yeterli talebin olması halinde özel şirketlerle anlaşılarak öğrencilerimize öğrenci servisi imkânları sunulmaktadır. Üniversitemize ulaşım ve Ring servisiyle alakalı aşağıdaki linkleri incelemeniz tavsiye olunur.

Öğrenci İşleri


Ders kayıtları ile ilgili problem yaşamanız halinde öncelikle bağlı bulunduğunuz fakülte sekreterliği ve/veya danışmanınız olan öğretim üyesi ile ders kayıt süreci içerisinde iletişime geçmelisiniz. Sorununuzun türüne göre yönlendirileceksiniz.

Talep, şikayet vs. gibi dilekçe ile başvuru yapılan durumlarda geri bildirim süresi en fazla onbeş (15) gündür. Dilekçede belirtilen iletişim adresleri üzerinden geri dönüş yapılır.

Mezuniyet


Evet. Öğretim planında yer alan ilgili dönemdeki "Staj" dersini alarak öğrencinin staj yapması ve başarıyla tamamlaması zaruridir.

Sınavlar


Hayır, Final Sınavına giremezler.

Hayır giremez. Çünkü fakültemizde alınan ilgili kararca bütünleme sınavına bir öğrencinin girebilmesi için ilgili dersten başarısız olması gerekmektedir.